rakieta V-2 A4 bomba V-1 poligony V-3 Misdroy Heidelager Heidekraut Nord Bydgoszcz Wierzchucin Leba Blizna Wyrzysk


Idź do treści

Menu główne:Uwaga! Zapraszamy na zlot miłośników V-2 do Wierzchucina 24.08.2013:)

Nasze wyprawy - wybierz to co lubisz

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Nasza misja i badania

Strona jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich bez ograniczeń. Nie ma na niej reklam i wszystkie artykuły i zdjęcia udostepniane są za darmo wszystkim zainteresowanym historią i topografią tajnych niemieckich poligonów cudownych broni: bomb latających V-1, rakiet V-2 (A4/V2), działa V-3 i pozostałych tajemniczych rakiet i pocisków na terenie dzisiejszej Polski i Niemiec. Uczestnictwo w Klubie jest też darmowe, jak i wycieczki klubowe.
Czytaj dalej

Twoja skrzynia

Przeżycie więcej niż 4D

Historia żywa - widzisz czego już nie ma

Niemieckie poligony rakietowe w Polsce

Tajne niemieckie poligony znajdowały się zarówno w północnej Polsce jak Łeba (rakiety Rheintochter i Rheinbote) lub Heidekraut w Borach Tucholskich (rakiety V-2 i działo V-3); w środkowej Polsce poligon Grosswald (pociski rakietowe Nebelwerfer) lub poligon Nord (rakiety Schmetterling), jak i w południowym rejonie Polski poligon Blizna (pociski V-1, rakiety V-2 i inne). Jesteśmy otwarci na wszelkie zapytania dotyczące ekspedycji na te tereny.
Czytaj dalej

Kontakt w innych językach


Zrób sobie lub komuś
prezent!

Za darmo!

Miejsca rakietowe w Polsce


Pokaż V-1 and V-2 places in Poland na większej mapie

Propaganda

Pełny ekranWsteczPlayDalej

Wybierz się z nami na wycieczkęChcielibyśmy zaprosić wszystkie osoby indywidualne jak i organizacje do naszego Klubu Wycieczek Przygodowych. Klub odkrywa tajemnice m.in. Blizny, Wierzchucina, Łeby, Bydgoszczy i Warszawy pod kątem tajnych niemieckich projektów rakietowych i i ch kontynuacji przez Związek Radziecki i Polskę w okresie Zimnej Wojny.
Czytaj dalej

Odwiedziliśmy Peenemunde, mała niemiecką miejscowośc tuż przy granicy z Polską. To właśnie tu rodziły się rakiety pod kierownictwiem niemieckiego naukowca Wernhera von Brauna. Peenemunde to nawiększy poligon doświadczaly rakiet V-2/A4.
Czytaj dalej

Kolejnym celem naszej wyprawy był Wyrzysk (Wirsitz), gdzie urodził się ojciec obecnych rakiet kosmicznych Wernher von Braun.
Czytaj dalej

Złożyliśmy wizytę w przepięknym starym mieście nad Brdą, w którym zbiega się wyraźnie historia Niemców i Polaków. Była to Bydgoszcz (Bromberg). Na początku 20 wieku spędził tu swoje dziciństwo SS-Obergruppenführer und General der Waffen-SS Hans Kammler, człowiek odpowiedzialny za tajne niemieckie projekty rakietowe. Jest to również miasto tajnych broni V-1, rakiet Nebelwerfer i ogromnych dwóch niemieckich fabryk materiałów wybuchowych: DAG Bromberg i Luftmunitionsanstalt.
Czytaj dalej

Nasze zwnętrzne muzeum V-2 i innych cudownych broni

Polecamy

Newsletter - Nowości mailem

Nowości na stronie - Twitter

Eksponaty z Niemiec

Peenemunde

Nowości książkowe - Blip

Rocznice

InterakcjaCounter

Home Page | Kontakt | Ekspedycje | Nowości | Interakcja | Historia i Technika | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego